Dla kogo jest ten blog?

W blogu znajdziesz przede wszystkim porady dla osób podejrzanych, oskarżonych i poszkodowanych, na różnych etapach postępowania karego. Postępowanie karne można bowiem podzielić na postępowanie przygotowawcze (prowadzi prokurator, Policja), sądowe i to, które odbywa się już po wydaniu wyroku (postępowanie wykonawcze). W ogromie tych przepisów możesz się pogubić i nie wiedzieć jakie uprawnienia w danym momencie tobie przysługują.

W artykułach podpowiem Tobie jakie prawa i obowiązki posiadasz w danym momencie postępowania. Wskażę Tobie drogę oraz podpowiem jakiej argumentacji użyć przy dochodzeniu swych praw.

Pierwsze wpisy na blogu dedykuję Tym, dla których wymiar sprawiedliwości wydał już wyrok, a karę chcieliby odbyć na wolności. O czym mowa? Oczywiście o dozorze elektronicznym, który uważam za najlepszy sposób odbywania kary w drobnych przestępstwach.

Jak korzystać z bloga?

Po pierwsze śledź najnowsze wpisy- może akurat dotyczyć będzie Twojego przypadku.

Po drugie jeśli chcesz znaleźć zagadnienie w ekspresowym tempie to skorzystaj z wyszukiwarki – prawy, górny róg strony.

Po trzecie możesz dowiedzieć się o danych kategoriach osobno, wtedy wystarczy kliknąć w jedną z wybranych kategorii (np. dozór elektroniczny) i czytać wszystkie artykuły od deski do deski ;P.

Po czwarte żeby wpis nie był dla ciebie zbyt nudny i monotonny będę starąc się ubarwić go w zdjęcia. Ten zabieg upiększenia pomoże Ci zapamiętać wpis.

Pytaj!

Jeśli masz jakieś wątpliwości w swojej prywatnej sprawie – pytaj. Możesz wtedy albo dać komentarz pod wpisem ale musisz wtedy liczyć się, że odpowiedzi nie uzyskach od razu, albo dzwonisz lub e-mailujesz – takie sprawy traktuje priorytetowo. Odpowiedź wtedy uzyskasz w tempie ekspresowym.